McLaren öndeki üç takımla yarışmayı planlıyor

Fernando Alonso 5.sırada noktaladığı Avustralya Gp’sinin ardından ilerleyen yarışlarda öndeki üç takımla rekabet edebileceklerine inandığını söyledi.

McLaren öndeki üç takımla yarışmayı planlıyor Formula1

Sıralama turlarında Q3’e kalamamasına rağmen yarışta şansının da yardımıyla iyi bir yükseliş gerçekleştiren İspanyol pilot, gelecekten umutlu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bundan sonra artık öndeki takımların neler yaptığını yakından takip etmeliyiz.

“Aracın Bahreyn, İspanya ve Çin Gp’lerinde nasıl bir paketle yarışacağını biliyoruz ve bundan dolayı oldukça mutluyum, çünkü Melbourne belki de en az rekabetçi olacağımız pistlerden biriydi.”

Eric Boullier de sezonun ilk yarışına en iyi paketle gelmediklerini ve ilerleyen yarışlarda performanslarının artacağına inandığını ifade etti.

“Avustralya’da kullanmadığımız bazı güncelleştirmelerimiz var ve bunları sonraki yarışlarda kullanacağız. Bu da bize performans artışı getirecek.

“Şu an için özellikle tek turdaki hızımızdan memnun değiliz, ama Fernando’nun durumdan neden memnun olduğunu da biliyorum.

“Aracın büyük bir potansiyeli olduğunu biliyor ve bu yüzden de oldukça motive. Sezon ilerledikçe daha iyi olacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.