Horner: Ricciardo gerçek hızımızı gösterdi

Christian Horner, Daniel Ricciardo’nun 8.sıradan başlayıp 4.sırada noktaladığı yarışın, gerçek hızlarını gösterdiğini söyledi.

Horner: Ricciardo gerçek hızımızı gösterdi Formula1

Antremanlarda aldığı ceza ile yarışa gerilerde başlayan Ricciardo ön sıralar için yarışamazken, Verstappen ise yarışın ilk bölümünde attığı spinle gerilere düşüp yarışı 6.sırada bitirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Daniel çok iyi bir geri dönüş sergiledi. Geçişin zor olduğu bu pistte 8.’likten gelip podyumu zorlamak gayet başarılı bir sonuçtu.

“Sanırım yarış içindeki tek gerçek geçiş Hulkenberg’e yaptığı ataktı. Bu açıdan da sezonun güzel başlamadığı ortada.

“Yarışın son bölümünde Kimi üstünde büyük bir baskı kurmuştu, ama ne yazık ki geçiş yapacak pozisyonu bulamadı. Yine de 4.sıra aracımızın potansiyelini ortaya koymuş oldu.

“En hızlı turu atmak da ön grupta rekabetçi olacağımızın bir kanıtıydı. Umarım Bahreyn Gp’si ile birlikte ön sıralar için savaşımızı yapabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.