Force India: Rakiplerimiz çok gelişti

Yeni sezona kötü başlayan Force India takımı, rakiplerinin çok büyük adımlar attığını ve buna bir cevap vermek zorunda olduklarını söyledi.

Force India: Rakiplerimiz çok gelişti Formula1

2016 ve 2017’de F1 sezonunu 4.sırada bitirerek harika bir başarıya imza atan Silverstone merkezli takım, çok sıkı çalışacaklarını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan teknik patron Andy Green şöyle konuştu.

“Henüz sezona çok hazır değiliz, özellikle viraj çıkışlarında istediğimiz hıza ulaşamıyoruz.

“Bu paketi anlamak için 2 – 3 yarış geçirmemiz gerekecek. Bahreyn’e yeni bir ön kanatla gideceğiz ve bunun etkili olmasını bekliyoruz.”

Perez ise yakın zamanda rekabetçi olabileceklerine inandığını ifade etti.

“Kısa süre içinde işleri yoluna koyacağımıza eminim. Aradaki farkı rakiplerimizin başarılı performansı azalttı ve buna hızlı şekilde cevap vermemeliyiz.”

Bob Fernley ise Mercedes’in geçen seneye göre 1.1 saniye geliştiğini, ama Renault motorunun ise 1.6 saniyelik bir gelişim gösterdiğini ve aradaki farkların çok kısaldığını ifade etti.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.