Steiner: Kimse konuştuğu şeyi bilmiyor

Haas patronu Guenther Steiner, yeni sezona çok iyi başlayan ve Ferrari kopyası olarak görülen araçlarının kurallara uygun olduğunu ve söylendiği gibi bir durumun olmadığını ifade etti.

Steiner: Kimse konuştuğu şeyi bilmiyor Formula1

Sezon öncesi testlerinde de çok rekabetçi gözüken Amerikan takımı herkesin dikkatini çekmiş, Avustralya’da ise istikrarlı performanslarıyla göz doldurmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“İnsanlar hayalet görmüş gibiler.

“Çoğu kişi aracın 2017 Ferrari’sine çok benzediğini söylüyor, ama bence onlardan daha iyi bir iş yaptığımız gerçeğini kabul etmek istemiyorlar.

“Ferrari ile aynı dingil mesafesine sahibiz. Zaten böyle olmak zorunda, çünkü aynı süspansiyonu kullanıyoruz. Niye farklı olsun ki?

“İnsanlar biraz mantıklı olsalar aracın geçen seneki Ferrari olmadığını çok rahatlıkla anlayabilirler, çünkü o aracın dingil mesafesi daha farklıydı.

“Eğer bir takım bizden iki kat daha çok kaynağa sahipse ve hala arkamızdaysa, kendilerine niye böyle oldu şeklinde sormaları gerekir.

“Bu bir mücadele ve gelecek sene belki en sonda olabiliriz. Bu tarz açıklamalar yaparken insanların belli bir mantığa bağlı kalmaları daha doğru olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.