Wolff: Yeni dünyaya hoş geldiniz

Mercedes patronu Toto Wolff, artık orta sıralardaki takımların çok daha kuvvetli olduğunu ve gerilerden başlayıp iyi sonuçlar almanın kolay olmadığını söyledi.

Wolff: Yeni dünyaya hoş geldiniz Formula1

Yarışa 15.sıradan başlayan Valtteri Bottas, güvenlik aracı periyodundan da yararlanıp damalı bayrağı 8.sırada geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Avustralya’da artık işlerin eskisi kadar kolay olmayacağını görmüş olduk.

“Bottas herkesten daha çok kişiyi geçti. Kalkıştan sonra sırasıyla Stroll, Ocon ve Vandoorne’a atak yaptı. Açıkçası geçişin zor olduğu pistte iyi bir iş yaptı.

“Güvenlik aracı da ona yardım etti ve yarışı 8.sırada bitirebildi, ama Haas pilotları yarış dışı kalmasaydı, muhtemelen ilk 10’a giremeyebilirdi.

“Artık orta grubun birbirine çok yakın ve güçlü olduğunu gördük. Bu yeni dünyaya bir an önce alışmamız gerekiyor. Artık gerilerde kolayca yükselebilmek kolay olmayacaktır.

“Bu sene öndeki üç takımın da yarış kazanmasını bekliyorum. Sonrasında ise Renault, McLaren ve Haas büyük bir savaş içinde olacaklardır. Keyifli bir sezon bizi bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.