Raikkonen: Halonun hiç beklenmeyen bir faydası oldu

Kimi Raikkonen, Avustralya Gp’sinde halonun güneşin etkisini azalttığını ve görüşe bu anlamda yardımcı olduğunu söyledi.

Raikkonen: Halonun hiç beklenmeyen bir faydası oldu Formula1

Genel olarak durumun testlerden çok da farklı olmadığını ifade eden Fin pilot, halonun kendilerine sorun çıkartmadığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Halonun nasıl bir etkisi olacağını biliyorduk ve yarışta da beklentilerimiz dışında bir şeyle karşılaşmadık. Araçta rahatsız edici bir şekilde durmuyordu.

“Bunun yanında bize yardım ettiğini düşünüyorum. Güneşin geliş açısına göre bir vizör görevi gördü ve görüşümüzü daha iyi hale getirdi.

“Bu yüzden hem yardımcı hem de güvenli bir sistem olduğunu düşünüyorum. İnsanlar şu an için güzel durmadığından pek taraftarı değil, ama bir gün halo çok faydalı olacak ve herkes o zaman daha iyi anlayacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.