Vergne: Hartley seçimi beni çok güldürdü

Eski F1 pilotu Jean Eric Vergne, Toro Rosso’nun geçen senenin son bölümünde Brendon Hartley’i takıma getirmesinin kendisini çok güldürdüğünü söyledi.

Vergne: Hartley seçimi beni çok güldürdü Formula1

2010 yılında Red Bull programından gönderilen Yeni Zelendalı pilot, Porsche ile dünya dayanıklılık şampiyonasında yarışırken, tekrar Formula 1’e geri dönmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vergne şöyle konuştu.

“Red Bull’un Hartley’i geri çağırmasına açıkçası çok güldüm.

“Zamanında onun kovulup Renault tarafından World Series’e ben getirilmiştim, yani bu yüzden bu gelişme bana oldukça komik gelmişti.

“Ben zamanında koltuğumu Verstappen’e karşı kaybettiğimde benim için zorlu bir 12 ay geçmişti. Yine de bir şekilde işleri yoluna koymayı başardım.

“Spora olan yaklaşımımı değiştirdim ve mümkün olduğunca çok şey öğrendim. Bugün artık çok güçlendim ve Formula E’den ayrılmak zorunda kalırsam, bununla daha iyi başa çıkabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.