Gasly: Red Bull’daki geleceğimi düşünmüyorum

Pierre Gasly, şu an için Red Bull koltuğunu düşünmediğini ve sadece Toro Rosso ile güzel bir sezon geçirmeye odaklandığını belirtti.

Gasly: Red Bull’daki geleceğimi düşünmüyorum Formula1

Geçen senenin son bölümünde Daniil Kvyat’ın yerine takıma katılan ve F1 kariyerine başlayan Fransız pilot, ilk tam sezonunda başarılı bir iş yapmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Şu an için Red Bull koltuğunu düşünemiyorum. Zaten bir boşluk olduğunda Carlos benden daha tecrübeli ve onun şansı bana göre daha çok olacaktır.

“Amacım sürekli elimden geleni yaparak Red Bull’a kendimi kanıtlamak ve gelecekte birlikte güzel zaferler elde etmek olacaktır.

“Şu an için Toro Rosso ile yarışıyorum ve eğer burada istikrarlı şekilde iyi bir iş yapabileceğimi gösterebilirsem, sonrasında zaten her şey benim için kolay bir hal alacaktır.

“Neler olacağını göreceğiz. Umarım istediklerimi başarır ve takımıma faydalı olabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.