Verstappen: Bahreyn Gp’sini heyecanla bekliyorum

Max Verstappen Bahreyn’de yarışmanın kendisini hep mutlu ettiğini ve yarışı heyecanla beklediğini söyledi.

Verstappen: Bahreyn Gp’sini heyecanla bekliyorum Formula1

Sezonun ilk yarışında spin attıktan sonra ritmini kaybeden Hollandalı pilot, neredeyse yarışın büyük kısmını Alonso’yu takip ederek geçirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Bahreyn benim için her zaman keyif aldığım yarışlardan birisiydi. Orada yaşayan arkadaşlarım da var ve çok güzel vakit geçiriyorum.

“Çok karmaşık bir hafta sonu olacaktır. Yarışa hazırlanabilmek için sadece bir seansımız olacak ve bunu çok iyi kullanmalıyız.

“Diğer seanslar daha sıcak havada ve erken saatte olacağı için elde edeceğimiz verilerin bize çok yardımcı olacağını düşünmüyorum.

“Çok teknik bir pist ve orta bölümdeki yavaş bölümlerden sonra son bölümde hızlı virajlar bulunuyor. Gece ışıklar altında yarışmak çok keyifli ve sene içinde bunu çok göremiyoruz.

“Küçükken kartingte yarışırken Bahreyn’de şampiyonluk yarışına çıkmıştım. Bu yüzden benim için hep sevdiğim keyifli bir yarış olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.