Ricciardo: Bahreyn’de şartlar çok çabuk değişebiliyor

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, gelecek hafta yapılacak olan Bahreyn Gp’sinde şartların çok değişken olduğunu söyledi.

Ricciardo: Bahreyn’de şartlar çok çabuk değişebiliyor Formula1

Antremanların öğle saatinde başlaması ve yarışı ışıklar altında olması takımların ayar konusunda sadece 1 antreman seansını verimli geçirmeleri anlamına geliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bahreyn çok güzel. Çok sıcak bir hava var, bununla birlikte padokları harika, otelleri muhteşem ve Avustralya gibi çok yoğun geçen haftanın ardından rahatlatıcı oluyor.

“Antremanlardaki sıcaklıklardan dolayı yarış hazırlığı konusunda vaktimiz pek olmuyor, bu da herkes için oldukça zorlu bir süreç olacağı anlamına geliyor.

“Yine de en önemli seanslar sıralama turu ve yarış olduğu için oralarda güçlü olmak yetecektir. Tabii ki aracı en iyi şekilde hazırlamak için antremanlardan kısa sürede tam verim almalıyız.

“Normalde hızlıysanız araçla ilgili çok bir şey değiştirmek istemezsiniz, ama Bahreyn’de her şey çok çabuk değiştiği için buna adapte olmanız gerekiyor. Sevdiğim bir pistte eğlenceli bir yarış olmasını bekliyorum. Umarım bu sefer sorunsuz bir hafta sonu ile güzel bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.