Isola: Hiper yumuşaklar Monaco’da 0.7 saniye daha hızlı olacak

Mario Isola, bu sezon ilk defa Monaco’da kullanılacak olan hiper yumuşak lastiklerin tur zamanlarını 0.7 saniye kadar hızlandıracağını söyledi.

Isola: Hiper yumuşaklar Monaco’da 0.7 saniye daha hızlı olacak Formula1

Tüm lastik hamurlarının daha yumuşak bir hal alması ile birlikte İspanya ve Avustralya’da da tur rekorları kırılırken, sene içinde bunu diğer pistlerde de görebiliriz.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

“Monaco’daki en büyük avantaj mekanik yol tutuşa sahip olmaktır ve daha yumuşak hamurlar avantaj sağlayacaktır. Açıkçası tur rekoru göreceğimiz konusunda büyük bir beklentim var.

“Orası çok eşsiz bir pist ve herkes Monaco’da kazanmanın çok özel olduğunu biliyor. Biz de elimizden geldiğince onlar için en güzel şartları sağlamaya çalışıyoruz.

“Diğer pistlerde hiper yumuşak lastiğin yaratacağı farklar değişiklik gösterebilir, ama Monaco’da yaklaşık 0.7 saniyeli bir iyileşme bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.