Steiner: Çok sayıda pit stop çalışması yapamadık

Guenther Steiner, hayal kırıklığı ile sonuçlanan Avustralya Gp’sinde yeteri kadar pit stop çalışması yapamamalarının bu sonuca yol açtığını söyledi.

Steiner: Çok sayıda pit stop çalışması yapamadık Formula1

Yarışı çok iyi şekilde 4 ve 5.sırada götüren Amerikan takımının pilotları yaptıkları pit stop sırasında, lastikleri tam olarak takılmadığı için 2 tur içinde yarış dışı kalmışlardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Takım olarak hata yaptığımızı kabul etmeliyiz. Araç üzerinde çok sayıda çalışma yaptık, ama pit stopları ihmal ettik.

“Bahreyn’de böyle bir şeyin tekrar yaşanmayacağından emin olmalıyız. Çok değerli puanları tekrar bu şekilde kaybedemeyiz.

“Geçen sezonun özellikle ikinci yarısından itibaren çok iyi pit stoplar yapıyorduk ve bu konuda belki de en iyi takımlardan biriydik.

“Bu seviyeye tekrar gelebileceğimize inanıyorum. Avustralya’da olanlar tamamen bizim pratik eksikliğimizden kaynaklandı ve bir daha olmayacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.