Szafnauer: Önemli olan sezonu nerede bitirdiğinizdir

Otmar Szafnauer, Force India’nın sezona kötü başlamasına rağmen işleri toparlayacağına inandığını ve önemli olanın nerede seneye başlandığı değil, nerede bitirildiği olduğunu söyledi.

Szafnauer: Önemli olan sezonu nerede bitirdiğinizdir Formula1

Perez ve Ocon ile yarışı 11 – 12 olarak tamamlayan Silverstone merkezli takım, son 2 yıldır orta sıraları domine etmesine rağmen, 2018’de çok gerilerde gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Szafnauer şöyle konuştu.

“Testler bize orta sıralardaki farkların kapandığını gösteriyordu ve bunu ilk yarışta da gördük. Artık herkes birbirine çok daha yakın.

“Bu sene her takım, farklı yarışlarda güzel puanlar alacaktır ve bu yüzden 4.’lük savaşı diğer yıllara göre daha zorlu olacak.

“Henüz sadece bir yarışı geride bıraktık ve ortada bir kriz yok. Bundan sonra aracımızı mümkün olan en iyi şekilde geliştirip tekrar rekabetçi olmaya çalışacağız.

“Amacımız 4.sırayı korumak, bunun çok zor olacağının farkındayız ve daha çok çaba göstereceğiz. Sonuçta F1’de en önemli konulardan birisi gelişim ve önümüzde daha 20 yarış var. Her şey çok çabuk değişebilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.