Bottas: Rakiplerimizden kilometrelerce uzakta değiliz

Valtteri Bottas, Mercedes’in rakiplerine göre çok büyük bir farkla önde olduğunu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını ve zor bir sezon beklediklerini söyledi.

Bottas: Rakiplerimizden kilometrelerce uzakta değiliz Formula1

Lewis Hamilton Avustralya Gp’sinde harika bir turla pole pozisyonunu aldıktan sonra yarışı da çok rahat şekilde götürürken, çıkan sanal güvenlik aracında avantaj Ferrari’ye geçmiş ve yarışı Sebastian Vettel kazanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Ön gruptaki takımlar birbirine çok yakın. Ferrari burada geçen senenin ardından bir kez daha kazanmayı başardı.

“Ben açıkçası çok yakın bir sezon olmasını bekliyorum. İnsanların söylediği gibi büyük bir farkla önde değiliz. Lewis Q3’teki turunda her şeyin verip harika bir tur attı, belki de diğerleri hata yaptı ve bu fark ortaya çıktı.

“Ferrari ve Red Bull bizi çok zorlayacaktır, en ufak bir hata bize pahalıya mal olabilir, bu yüzden hatasız bir sezon geçirmemiz gerekiyor.

“Bu sene tüm araçlar daha fazla downforce ile yarışıyor ve bu da öndeki aracı takip etmeyi çok zorlaştırıyor. Gerilerden yükselmek artık eskisi kadar kolay olmayacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.