Magnussen: Bu formun devam edeceğinin garantisi yok

Kevin Magnussen, sezona çok güçlü bir başlangıç yapan Haas’ın bu formunu devam ettireceğinin garantisi olmadığını söyledi.

Magnussen: Bu formun devam edeceğinin garantisi yok Formula1

Barcelona’da testlerde güçlü gözüken ve sezonun ilk yarışında da yarışı 4  - 5 olarak götüren Amerikan takımı, sonrasında pitte yaşanan sorunlarla birlikte 3 tur için iki aracının da yarış dışı kalmasına engel olamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Avustralya’da rekabetçi bir araçla yarışmak çok güzeldi. Tüm hafta sonu boyunca sürüş yapmaktan çok keyif aldım.

“Yine de Bahreyn’de de böyle bir performans ile yarışacağımızın bir garantisi yok. Çok çalışıp aracı anlamaya çalışmalıyız. Bu sayede rekabetçi olmaya devam edebiliriz.

“Dediğim gibi iyi durumdayız, ama sene sonuna kadar böyle gider mi bilmiyorum. Sene içinde tüm takımlar aracını geliştirecek ve daha iyi bir iş yapan öne geçecektir. Umarım bu takım biz oluruz.

“Tabii ki böylesine güçlü olduğumuz bir hafta sonundan puansız ayrılmak çok hayal kırıklığı yarattı, ama Avustralya’dan pozitif yönlerimizi çıkarıp bir sonraki yarışa moralli gideceğiz.

“Takım olarak kazanıp, takım olarak kaybederiz. Bu motor sporlarında da böyledir. Hatalarımızdan ders çıkarıp, bunların tekrarlanmaması için uğraşacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.