Yeni Toyota RAV4

Toyota, tamamen yeni, beşinci nesil RAV4 SUV modelini satışa sunuyor.

Yeni Toyota RAV4 Oto-Haber

   

   

   

   

Toyota, tamamen yeni, beşinci nesil RAV4 SUV modelini satışa sunuyor.

Toyota New Global Architecture (TNGA) platformu üzerinde üretilen ilk RAV4 olan yeni RAV4, SUV segmentinin ilk öncüsü olarak etkileyici geçmişine sadık kalıyor.

Motor ve şanzıman teknolojileri, dinamik performans, akıllı güvenlik önlemleri ve baştan aşağı kalitesi ile ciddi iyileştirmeler sunuyor.

Sağlam Tasarım

Yeni RAV4'ün sağlam tarzı, Toyota'nın dünyada en çok satılan SUV'un bu en son modeline nasıl yaklaştığını gösteriyor.

Yeni tasarım yaşamaktan keyif alan, şehirde hareket eden veya geniş, açık alanlara spor veya eğlence amacıyla yolculuk yapan genç ailelere hitap eden "her yere gidebilmenin" keyif ve macera hissini sunuyor.

Manevra kabiliyeti her zaman RAV4'ün en güçlü özelliklerinden biri olmuştur ve yeni tasarımda da bu devam etmektedir.

4.600 mm uzunluğunda olan aracın ön ve arka çıkıntılarında kısaltma yapılmıştır.

Dingil mesafesine de 30 mm eklenmiştir ve böylece daha da ferah ve konforlu bir kabin elde edilmiştir.

Bagaj hacmi de artırılmıştır ve katlanır arka koltuklar, ikili yükleme tabanı ve bagaj ağları ile kullanışlı bir tasarım sağlanmıştır.

Aracın genişliği 10 mm artırılmıştır ve yolcular için daha konforlu ve ferah bir iç mekan sunulmuştur.

Yenilikçi Sürüş Dinamikleri

Yeni RAV4 iki adet TNGA'ya dayalı güç aktarma sistemi ile sunulacaktır. Her ikisi de yakıt tasarrufu sağlar ve gelişmiş sürüş dinamikleri için yüksek güç üretir.

Hibrit modeli, RAV4'ün sınıfı için benzersiz bir satış argümanıdır ve aracı daha da cazip kılmaktadır.

Tamamen yeni Hibrit 2,5 litre güç aktarma sistemi, aracın hibrit sisteminden gelen gücü verimli bir şekilde kullanır.

Yüksek tork üretmek, enerji kaybını azaltmak, yakıt tasarrufunu artırmak ve farklı sürüş koşullarında mükemmel dört çeker performansı sunmak için arka tekerleklere güç veren ikinci bir elektrik motoru vardır.

Düz ve otomatik şanzıman seçenekleri olan yeni 2,0 litre benzinli motor, ikili bağlantı ve otomatik şanzımanlı modellerde arka bağlantıyı kesme özelliği ile geliştirilmiştir. 

TNGA platformu, yere yakın ağırlık merkezi ve optimize edilmiş ağırlık dağılımı ile RAV4'ün dinamik özelliklerini güçlendirir, daha rijit bir gövde yapısı sağlar ve sürücünün hareketlerine daha hassas, dengeli ve doğru tepki verir.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.