Hulkenberg: Ön grupla aradaki farkı kapatmak istiyoruz

Nico Hulkenberg, sezonun ilk yarışında güzel bir iş yaptıklarını ve bu performansı Bahreyn’de de devam ettirmek istediklerini söyledi.

Hulkenberg: Ön grupla aradaki farkı kapatmak istiyoruz Formula1

Avustralya’da 7 – 10 olarak çifte puan alan Enstone merkezli takım, geçişin zor olduğu yarışta Hulkenberg ile Bottas’ı geride tutmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda buluna Hulkenberg şöyle konuştu.

“Bizim için çok olaysız ve güzel bir hafta sonuydu. Yarış tempomuzdan çok memnundum ve ilk yarışta iki araçla birden puan aldığımız için mutluyum.

“Araçların geçiş yapması çok zordu, bu yüzden 7.’liğin bizim için mümkün olan en iyi sonuç olduğunu düşünüyorum. Daha yukarıda da olabilirdik, ama sanal güvenlik aracı bizi kötü durumda yakaladı.

“Çalışmaya devam edip orta sıralardaki takımları mağlup etmemiz gerekiyor. Enstone’daki çalışanlarımıza bu güzel sonuçla birlikte pozitif bir mesaj yolladık ve şimdi herkes daha motive çalışacaktır.

“Şimdi sırada Bahreyn var. Orada yarışmaktan çok keyif alıyorum. Çok harika bir atmosfer oluyor. Umarım bu sezon iyi yarışlarımızın sayısını mümkün olduğunca arttırır ve başarılı bir yıl geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.