Wolff: Farklı kazananlar görmeyi bekliyorum

Mercedes patronu Toto Wolff, 2018’de farklı isimlerin yarış kazanmasını beklediğini ve bunun da F1 için güzel bir şey olacağını söyledi.

Wolff: Farklı kazananlar görmeyi bekliyorum Formula1

Sezonun ilk yarış hafta sonunda çok güçlü bir performans sergileyen Hamilton, sıralama turlarında çok iyi bir turla pole pozisyonunu almasına rağmen, yarışta yapılan hesaplama hatası ile galibiyeti Vettel’e vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Sene başında diğer takımların kazanmak için çok bir şansı olmayacağı söyleniyordu, ama ben buna hep karşı çıktım.

“İlk yarışta Vettel’in kazanması da buna en büyük örnekti. Ferrari ve Red Bull da şampiyonluk için büyük favorilerden ve heyecanlı bir sezon olmasını bekliyorum.

“Ferrari gayet adil şekilde hak ederek yarışı kazanmayı başardı. Bunun ardından bahaneler uydurmak çok yanlış olur, onları kutluyorum.

“Sıralama turlarında ‘parti moduna’ sahip olduğumuz söyleniyor, ama cumartesi günü motor modunu hiç değiştirmedik. Sadece Lewis muhteşem bir tur attı ve bunun da karşılığını almış oldu.

“McLaren, Renault ve Haas da arka grupta oldukça formdalar. Verstappen ve Bottas’ın onları geçemediğini gördük. Bu da gerilerden yükselmenin artık kolay olmayacağını gösteriyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.