Brawn: Geçiş problemine çözüm bulmaya çalışıyoruz

Ross Brawn, Avustralya Gp’si ile birlikte tekrar sorun haline gelen geçişler için şimdiden bazı çözümler düşünmeye başladıklarını söyledi.

Brawn: Geçiş problemine çözüm bulmaya çalışıyoruz Formula1

Araçların yüksek downforce ile yarışması ve bunun da öndekini takip etmeyi zorlaştırması, pilotların geçiş için yeterli mesafeyi yakalamasına engel olmuştu.

Konuyla ilgili açılamalarda bulunan Brawn şöyle konuştu.

“Geçişler F1 için en önemli konulardan bir tanesi ve bunu en iyi şekilde inceliyoruz.

“Aerodinamik performansı en üst seviyede tutarken, bir yandan da araçlara karşı daha dost canlısı bir yaklaşım uygulamalıyız.

“Şu anki durumda öndeki araca 1.5 – 2 saniye yaklaşıldığında büyük bir performans kaybı ortaya çıkıyor ve bu da geçiş yapmanın zorlaşmasına neden oluyor.

“Bunun önüne geçmek için çalışmalarımızı arttırdık ve bir çözüme kavuşmayı bekliyoruz. İlk yarışın geçiş açısından bu kadar kısıtlı olması herkesi üzdü, ama sezonun böyle devam etmesine izin vermeyeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.