Grosjean: Bahreyn’de bir kez daha sürpriz yapabiliriz

Romain Grosjean, kendileri için hayal kırıklığı ile sonuçlanan Avustralya Gp’sinin ardından Bahreyn’de yine herkesi şaşırtabileceklerini söyledi.

Grosjean: Bahreyn’de bir kez daha sürpriz yapabiliriz Formula1

Yarışı 4 – 5 olarak götürürken 3 tur için yaşanan pit sorunları ile birlikte Melbourne’den puansız ayrılan Amerikan takımı, Bahreyn’de bunu telafi etmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Açıkçası 4.’lük için savaşırken yarış dışı kalmayı, her yarış 15.’lik için mücadele etmeye tercih ederim.

“Araç gayet iyiydi ve gelecek için bize umut verdi. Bundan sonra hatalarımızı iyi şekilde analiz edip, bunlardan ders çıkarmamız gerekiyor.

“Farklı pistlerde de nasıl bir iş yapacağımızı görmeliyiz. Yine de sezona güzel bir başlangıç yaptık ve bundan sonra daha moralli çalışacağız.

“Bahreyn’de yarışmayı seviyorum. Oldukça eğlenceli bir pist ve geçiş için de bize bolca imkan sunuyor. Burada mücadele etmek çok keyifli ve umarım tekrar herkesi şaşırtan bir performans sergileyebiliriz.

“Özellikle 11-12-13.virajlar çok yüksek hızla geçiliyor ve tur içinde en büyük farkı buraların oluşturacağını düşünüyorum. Çok hızlı geçilen bir bölüm olduğu için de en ufak bir hata büyük kayıplara neden olabilir.

“Elimizden geldiğince hızlı olup güzel bir sonuç almalıyız. Bunu yapabilecek potansiyelimiz olduğuna inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.