Gasly: Honda’nın çok büyük planları var

Pierre Gasly, Honda ile olan ortaklıklarından dolayı mutlu olduklarını ve Japon üreticinin, gelecek için çok, çok büyük planları olduğunu söyledi.

Gasly: Honda’nın çok büyük planları var Formula1

Kış testlerinde dayanıklılık anlamında çok iyi bir iş yapan ve testlerin en çok tur atan takımı olan Toro Rosso, yarışta ise Fransız pilotuyla MGU-H sorunu ile yolda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Honda gerçekten çok sıkı çalışıyor. Onlarla birlikte çalıştığımız için mutluyum. Diğerlerine yanıldıklarına göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar.

“Geçen yıldan bu yana önemli bir gelişim kaydettiler. Biz de Toro Rosso olarak güncelleştireler yapıp sezonun ilerleyen bölümlerinde daha güçlü olmak istiyoruz.

“Honda’ya bu konuda biraz daha zaman tanımamız gerekiyor. Sonuçta Mercedes, Ferrari ve Renault gibi çok güçlü rakipleri var ve onlar da sürekli gelişmeye çalışıyorlar.

“Tabii ki onların her şeyi 4 ayda yoluna koymasını beklemiyoruz. Orta ve uzun vade için çok büyük planları var ve şu an bu yolda emin adımlarla ilerliyorlar.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.