Flaş Haber: Sauber'de büyük kavga var !

Bu sabah İsviçre spor basınına hayli ilginç bir haber manşetlere düştü.

Flaş Haber: Sauber'de büyük kavga var ! Diğer

Sauber takımının pilotları Marcus Ericsson ve Charlec Leclerc'in aralarındaki tartışmanın alevlendiği ve devamında fiziksel olabilecek bir kavgaya yol açtığı İsviçre basınının spor manşetlerinde yer aldı.

Takım patronu, her iki pilotun karıştığı fiziksel kavganın kabul edilemez olduğunu ve kontratlarının derhal sonlandırılacağını bildirdi.

Devamında Frederic Vasseur'un İsviçre'deki bir yerel gazeteye olan açıklamaları şu yönde gerçekleşti.

" Takımımızın pilotları Charlec ve Marcus pazar sabahı spor salonunda sözle başlayan ve devamında fiziki hale dönüşen bir kavgaya karışmışlardır."

" Her iki pilotumuzun böyle bir olaya karışmasını kesinlikle istemezdik. Hele ki Charlec gibi yetenekli ve sabırlı birisinin böyle bir kavgaya karışacağı aklımın ucundan dahi geçmezdi."

" Bu kavgadan ötürü pilotlarımızın kontratlarının sonlandırılacağını bildirmek gerçekten çok üzücü ama yapacak bir şey yok."

Marcus Ericsson ve Charlec Leclerc'in bu olaydan sonra yerine Antonio Giovinazzi ve Tatiana Calderon'un getirilmesi bekleniyor.

 

 

Değerli okuyucularımız, takipçilerimiz... Bu haberin 1 Nisan şakası olduğunu ve takımın pilotları arasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

                                                

Saygılarımla...

Bartu Hunduroğlu - Turkf1.com Editörü

Bartu Hunduroğlu

Bartu Hunduroğlu / Editör

Tüm Yazıları

Bartu Hunduroğlu sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup tüm serileri takip etmektedir. Kendisi Formula dışındaki serilerden sitemize haber girişi yapmaktadır. An itibari ile İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca Çevirmenlik bölümünde okumaktadır.