Hamilton: Ferrari’nin performansı göründüğünden daha iyi

Lewis Hamilton, Ferrari’nin gözükenden çok daha hızlı olduğunu ve ilerleyen yarışların kendileri için çok kolay geçmeyeceğini söyledi.

Hamilton: Ferrari’nin performansı göründüğünden daha iyi Formula1

Avustralya’da güzel bir strateji ve şansın da yardımıyla damalı bayrağı ilk sırada Vettel görürken, Raikkonen’de yarışı 3.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Herkes bizim ‘parti moduna’ sahip olduğumuzdan ve çok hızlı olduğumuzdan bahsediyor, ama bu doğru bir şey değil.

“Raikkonen özellikle ilk set lastiklerde çok hızlıydı ve onunla arayı açmak benim için hiç kolay olmadı. Tabii ki kafamda hep Sebastian ile yarışıyordum. İki Ferrari ile yarışırken, onlara strateji geliştirmek de zordu.

“Biri pite girdiğinde diğerinin ne yapacağını merak ediyordum. Kimi pite girince 3 numara dikkat etmem gerektiğini biliyordum. Benim yarıştaki gerçek rakibim oydu.

“Kimi bütün yarış boyunca harikaydı. Sıralama turlarında da oldukça rekabetçiydi, ama Vettel’in de her şeyi bir araya getirip güzel bir tur attığını düşünmüyorum.

“Hala önümüzde uzun bir yol var. Bahreyn’de de Ferrari’nin iyi durumda olmasını bekliyorum. Zorlu bir yarış olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.