Hill: Ricciardo’nun durumu ideal değil

1996 dünya şampiyonu Damon Hill, henüz takımıyla sözleşme imzalamayan Daniel Ricciardo’nun kendisini bir şekilde yalnız bırakmaması gerektiğini söyledi.

Hill: Ricciardo’nun durumu ideal değil Formula1

2018 sonunda sözleşmesi bitecek olan ve henüz takımıyla da kontrat yenilemeyen Avustralyalı pilot, ilk hedefinin Red Bull kalmak olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hill şöyle konuştu.

“Eğer geleceğinizde ne olacağını bilmiyorsanız, yarışlara da %100 konsantre olmanız çok zordur. Daniel’in bir an önce bu konuyu çözmesi gerekiyor.

“Formula 1’de yarışırken, bunun çok ideal bir durum olduğunu düşünmüyorum. Aklınızda başka şeylerle piste çıkmak tam performansınızı yansıtmanız engel olur.

“Ricciardo’nun bu süreçte çok dikkatli olması gerekiyor, çünkü F1’de bir anda yalnız başınıza kalabilirsiniz ve bu da gelecekle ilgili size çok zarar verebilir.

“Umarım bir an önce bu konuyu halledip, tam olarak pistte her şeyini vermeye başlayabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.