Alonso: Rahatlamamamız gerekiyor

Fernando Alonso, sezona istedikleri gibi bir başlangıç yaptıklarını, ama bunun kendilerini rahatlatmaması gerektiğini söyledi.

Alonso: Rahatlamamamız gerekiyor Formula1

Avustralya’da iki araçla birlikte puan alan Woking merkezli takımda, İspanyol pilot, yarışın büyük kısmında Verstappen’i arkasında tutup 5.’liği elde etmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Avustralya bize oldukça güzel bir hava kattı. Sezona böylesine güzel bir başlangıç yaptıktan sonra Bahreyn’de tekrar araca geçmek için sabırsızlanıyorum.

“Umarım bu momentumu ilerleyen yarışlarda da korur ve öndekilerle arayı biraz daha kapatabiliriz. Sezon için güncellemeleri burada çok önemli olacaktır.

“Fabrikadaki herkesin elinden geleni yaptığını biliyorum, takım olarak çalışıp, zor geçen yılların ardından başarılı olmak için her şeyimizi veriyoruz.

“Şasi ve güç ünitesi güncellemeleri ile birlikte ilerleyen bölümlerde çok daha iyi yerlerde olabiliriz. Asla kendimizi güzel sonuçlara kaptırmamamız gerekiyor. Bahreyn ve Çin’deki yarışlar zor geçecektir.

“Her zamanki gibi sadece işimize odaklanırsak, performansımızı daha da arttıracağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.