Sainz: Renault’nun kazanması için 2-3 seneye ihtiyacı var

Carlos Sainz, kiralık olarak yarıştığı Renault’nun doğru yolda ilerlediğini, ama yarış kazanmak için yaklaşık 2 – 3 yıla ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Sainz: Renault’nun kazanması için 2-3 seneye ihtiyacı var Formula1

Geçen sezonun son 4 yarışında Enstone merkezli takıma gelen İspanyol pilotun, sene sonunda nerede olacağı henüz kesin olarak bilinmiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Mercedes, Ferrari ve Red Bull’un diğer takımlardan çok öne olduğunu kabul etmek gerekiyor. Onların arkasından ise McLaren ve Renault geliyor.

“Renault şu an F1’e 2005 – 2006 yılında Alonso ile gelen şampiyonluklarda olduğu gibi büyük bir yatırım yapıyor ve bunun karşılığını alacaklarına eminim.

“Bu sporda gerilerden gelip kazanmak kolay değil, bir süreçten geçmeniz gerekiyor ve Renault da şu an bu sürecin içinde. 2-3 sene içinde kazanacaklarını düşünüyorum, bu konuda onlara güveniyorum.

“Yaptıkları işe çok saygı duyuyorlar ve başarıya ulaşacaklarından hiç şüphem yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.