Perez: Bahreyn’de temiz bir hafta sonu geçirmek çok önemli

Force India pilotu Sergio Perez, orta sıralardaki mücadeleye katılabilmek için ilk önce temiz bir hafta sonu geçirmek istediklerini söyledi.

Perez: Bahreyn’de temiz bir hafta sonu geçirmek çok önemli Formula1

F1 sezonunun açılış yarışında iki pilotla birden puan alamayan Silverstone merkezli takımın, testlerde de çok rekabetçi olamaması dikkat çekmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Bahreyn’de yarışmak çok keyifli oluyor. Çöldesiniz ve aynı zamanda ışıklar altında yarışıyorsunuz.

“Benim için sezonda en sevdiğim yerlerden birisi Bahreyn ve burada her zaman güzel sonuçlar almayı başardım. Force India ile de 2014’te ilk podyumum burada gelmişti.

“Özellikle 2013’te McLaren’de yarışırken Jenson Button ile girdiğim mücadeleyi de unutamıyorum. Pist yapısı olarak da teker tekere yarışmanıza müsaade ediyor ve yerinizi kaybettiğinizde hemen buna bir cevap verebilecek şansı yakalayabiliyorsunuz.

“Melbourne’de geçiş yapması çok zordu, ama bunun Bahreyn’de bir sorun olacağını düşünmüyorum. Her hafta sonunda gelişmeye devam etmeliyiz. Buradan puanlarla ayrılmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.