Abiteboul: Doğru yolda ilerliyoruz

Renault patronu Cyril Abiteboul, geçen senenin ardından doğru yolda ilerlediklerini ve Bahreyn’de güzel bir hafta sonuyla bunu devam ettirmek istediklerini söyledi.

Abiteboul: Doğru yolda ilerliyoruz Formula1

Avustralya’da Hulkenberg ile 7, Sainz ile de 10.sırada yer almayı başaran Enstone merkezli takım, uzun süre sonra sezona güzel puanlarla başlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Sezonun ilk yarışında motor verdiğimiz takımlar da dahil olmak üzere hiçbir dayanıklılık sorunu yaşamadık ve bundan türü oldukça mutluyuz.

“Performans olarak da aşağı yukarı beklediğimiz noktadaydık ve bunun üzerine koyarak ilerlemek istiyoruz. İki araçla birlikte puan almanın yanında, tarihte ilk kez Renault motorlu 6 araçla birlikte puan almış olduk.

“Bu kesinlikle bizi memnun edebilecek tarzda bir sonuçtu ve en iyi şekilde çalışıp rekabetçi olmaya devam etmeliyiz. Sonuçta orta sıralardaki takımlar arasındaki fark çok küçük ve her an her şey değişebilir.

“Doğru yolda ilerliyoruz ve bunun da vermiş olduğu özgüven ile birlikte kendimize güvenimiz de artmış durumda. Bahreyn’de bir kez daha sorunsuz bir hafta sonu geçirip, iyi formumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.