Ricciardo: Doğru anlaşmayı beklemeye değer

Daniel Ricciardo, 2018 sonunda bitecek olan sözleşmesinden sonra, yeni bir anlaşma yapmak için doğru zamanı beklemenin buna değeceğini söyledi.

Ricciardo: Doğru anlaşmayı beklemeye değer Formula1

Christian Horner da Avustralyalı pilotun takımda kalmasını istediğini belirtmiş, aynı şekilde Red Bull pilotu da ilk seçeneğinin takımda devam etmek olduğunu ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Yeni sözleşmeyi imzalamadan önce bana ait olan tüm vakti kullanmak istiyorum, işleri aceleye getirmeyi seven birisi değilim.

“Eğer önümüzdeki yarışlarda Red Bull ile kazanabilirsem veya bunu başarabileceğimize dair bir umut görürsem, belki o zaman erken bir imza atabilirim.

“Açıkçası kendimi 35 – 40 yaşına kadar F1’de yarışırken hayal edemiyorum. Bu yüzden kariyerimin bu döneminde vereceğim kararın en iyisi olması için çok üstünde durmalıyım. Hala hedefim şampiyonluk ve bunu başarabileceğim yerde olmak istiyorum.

“Eğer doğru takımla, güzel bir anlaşma şansı yakalarsam, bu takım Red Bull ya da başkası olabilir, beklemekle doğruyu yaptığımı görmüş olacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.