Wolff Bahreyn’de zorlu bir yarış bekliyor

Mercedes patronu Toto Wolff, Avustralya Gp’sinin ardından Bahreyn’de de yakın bir savaş beklediğini söyledi.

Wolff Bahreyn’de zorlu bir yarış bekliyor Formula1

Sezonun açılış yarışının ilk 20 turunu Hamilton ile lider götüren Mercedes, sanal güvenlik aracı sırasında meydana gelen hatadan dolayı yarışı Vettel’e kaptırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Bahreyn’de yine çok yakın bir mücadele olmasını bekliyoruz. Özellikle burada şartların yarışta çok değişecek olmasından dolayı karmaşık bir hafta yaşayacağız.

“İlk ve son antremanlarda güneş altında geçecek, bununla birlikte sıralama turu ve yarış ise ışıklar altında olacak. Bu da seanslar arasında büyük sıcaklık farkları olacağı anlamına geliyor.

“Uzun düzlüklerden dolayı burada motor gücü de çok önemli. Melbourne’de Ferrarilerin çok hızlı olduğunu gördük ve aynısının Bahreyn’de de olacağını düşünüyorum.

“İlk yarışta bir hata yaptık ve bunun da bedelini en ağır şekilde ödedik. Böyle hatalardan ders çıkarıp, tekrarlanmayacağından emin olmalıyız. 

“Böylesine önemli puanları masada bıraktığımız için üzgünüz, ama yapacak bir şey yok. Şimdi her şeyimizle birlikte Bahreyn’de rekabetçi olmak istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.