Vettel: Aracımız daha iyi, ama çalışmamız gerekiyor

Sebastian Vettel, 2018 aracının geçen seneye göre daha iyi durumda olduğunu, ama hala geliştirmeleri gereken çok alan olduğunu söyledi.

Vettel: Aracımız daha iyi, ama çalışmamız gerekiyor Formula1

Sezona 2017’de olduğu gibi galibiyetle başlayan Alman pilot, buna rağmen hız olarak Mercedes’in gerisinde olduklarını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bu sene daha iyi bir araca sahip olduğumuzu düşünüyorum, ama hal istediğimiz yerde değiliz ve çok çalışmamız gerekiyor.

“Potansiyelimiz var, bu da geleceği daha ümitli bakmamızı sağlıyor. Daha fazla galibiyet almak için Mercedes’e yetişmeliyiz. Takımdaki herkes onlar kadar hızlı olmadığımızı anlayacak kadar akıllı.

“Herkes büyük bir özveriyle çalışmayı sürdürüyor. Geçen sene her ne kadar güzel bir sezon geçirmiş olsak da şampiyon olamadık ve şimdi yarım kalan işi bitirmek istiyoruz.

“Testlerdeki ve ilk yarıştaki hızlara bakarsak Mercedes’in bizden daha iyi olduğunu görürüz. Fark yaklaşık 0.3 – 0.4 saniye ve bunu yarışta da gördük. Lewis sadece işleri kontrol altında tutmaya çalışıyordu. İstese çok daha büyük bir fark açabilirdi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.