Alonso: Önümüzde çok kritik 2 ay var

Fernando Alonso, McLaren’in gelişimi için önlerindeki iki ayın çok kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

Alonso: Önümüzde çok kritik 2 ay var Formula1

MCL33’ün büyük bir potansiyeli olduğunu ifade eden İspanyol pilot, doğru hamleleri yapmaları halinde öndeki üçlü ile yarışabileceklerine inandığını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Şu an hala önceki 3 takımla aramızda önemli derecede bir fark var ve bunu kapatmak için çok çalışmalıyız.

“Önümüzdeki 2 ayın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer bu süreçte aracı en iyi şekilde geliştirebilirsek, podyum mücadelesine de daha yakın olabiliriz.

“Bundan sonra sonuçları almaya bakıyor. Aracın iyi bir potansiyeli var ve Renault’nun da sene içinde motoru geliştirmesi ile birlikte işlerin bizim için daha iyi olacağına inanıyorum.

“Dünya şampiyonluğu savaşında yer alamasak da en azından podyuma çıkıp çalışmamızın biraz olsun karşılığını almak istiyoruz.

“Son üç yıldan sonra ilk defa güzel bir sonuç almak bizim elimizde ve bu fırsatı en iyi şekilde kullanmalıyız. Artık başarılı olmak için tek rakibimiz kendimiziz.

“F1’de her an her şey olabiliyor ve bizim de elimize bazı şanslar gelecektir. Bunları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.