Raikkonen: İki araçla birden güzel sonuç almak istiyoruz

Kimi Raikkonen, Bahreyn Gp’sinden ümitli olduklarını ve sorunsuz bir hafta sonu geçirip iki araçla birden güzel sonuçlar almak istediklerini söyledi.

Raikkonen: İki araçla birden güzel sonuç almak istiyoruz Formula1

Avustralya’da Vettel ile kazanan Ferrari’de Fin pilot ise erken pite girmesini avantaja çeviremedi ve damalı bayrağı 3.sırada geçti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Melbourne’de takım için sorunsuz ve başarılı bir hafta sonu geçirdik. Genel olarak araçla ilgili güzel düşüncelerimiz var.

“Bahreyn Gp’si ise ilk yarışa göre çok daha farklı şartlarda geçecek. Özellikle antremanların öğlen saatinde olması yarış için istediğimiz verileri toplamamıza engel olabilir.

“Sezona başlangıç şeklimizden dolayı memnunum, ama hala tam performansımızla yarışmıyoruz ve bunun için güzel güncellemelere ihtiyacımız var.

“Önümüzde uzun bir sezon var ve her hafta sonunda farklı şeyler öğrenip aracımızı geliştireceğimize eminim. Elimizden geleni yapıp, Bahreyn’de de yine çifte podyum ve galibiyet almak istiyoruz. Umarım takım için sorunsuz bir hafta sonu olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.