Hulkenberg: Beklentilerin gerisindeyiz

Nico Hulkenberg, sezon çifte puanla başlamalarına rağmen beklentilerin gerisinde olduklarını söyledi.

Hulkenberg: Beklentilerin gerisindeyiz Formula1

Sezona Avustralya’daki 7.’likle başlayan Alman pilot, hala önlerinde çok uzun bir sezon olduğunu ve başarılı olmak için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Özellikle aracın dengesi düşündüğümüzden çok daha kötü. İlk olarak bunun üzerine gitmemiz gerekiyor.

“Doğruyu söylemek gerekirse sezon öncesindeki beklentilerin biraz gerisindeyiz ve hala yapmamız gereken çok iş var. Her hafta sonunda daha iyi bir halde olmalıyız.

“Eğer Singapur’da olduğu gibi öndeki pilotlar çılgınca bir şeyler yaşamazsa podyuma çıkabileceğimizi düşünmüyorum. Şu an için öndeki üçlü çok hızlı ve ulaşılamaz durumdalar.

“Hala sezonun çok başındayız ve önümüzde işleri yoluna koymak için büyük bir vakit var. Bazı agresif güncellemeler yapacağız, bunlardan istediğimiz sonuçları alırsak, her şey daha iyi olabilir.

“Yine de şu an için ön gruptan çok uzağız ve sadece orta sıralarda düzenli puan almaya çalışacağız. Umarım her şey zamanla düzelir ve daha rekabetçi olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.