Bahreyn'de ilk günün lideri Raikkonen

Kimi Raikkonen Bahreyn’deki antremanların ilk gününde ilk sıranın sahibi olurken, seansın sonlarında lastiğindeki sorundan dolayı tur atamadı.

Bahreyn'de ilk günün lideri Raikkonen Formula1

Fin pilot 1:28.817 ile ilk sıranın sahibi olurken onu takım arkadaşı Vettel sadece 0.011 saniye geriden takip etti. 

En hızlı turların süper yumuşak lastiklerle atıldığı seansta Mercedes pilotları geride kalırken, Bottas 0.5 ve Hamilton ise yaklaşık 0.6 saniye geride 3 ve 4.oldular.

İlk antremanların lideri Ricciardo bu sefer gerilerde kalırken takım arkadaşı Verstappen ile birlikte 0.9 saniye daha yavaş bir turla 6.sırada yer aldı. 

Geri kalanların en iyisi Renault'dan Hulkenberg olurken onu 0.01 saniye geriden Gasly ve 0.06 saniye geriden ise Fernando Alonso takip etti.

İlk 10'u tamamlayan son isim ise Stoffel Vandoorne oldu. Haas pilotları bu seansta gerilerde kalırken Grosjean 11.olarak ilk günü noktaladı. 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.