Ricciardo rekabetçi olmalarını bekliyor

Bahreyn Gp’si ilk antremanlarını ilk sırada tamamlayan ve günü ise 6.sırada noktalayan Ricciardo, yarışta rekabetçi olabileceklerine inandığını söyledi.

Ricciardo rekabetçi olmalarını bekliyor Formula1

Sıralama turları öncesinde kendilerini iyi hissettiklerini ifade eden Avustralyalı pilot, işlerin yolunda olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Genel olarak bizim için kötü bir gün değildi. Sabah seansında daha güçlüydük, ama öğleden sonra yaptığımız değişiklikler çok işe yaramadı ve güzel bir seans geçiremedik.

“İlk zaman turumda trafiğe yakalandığım için güzel bir derece yapamadım ve aynı set ile bir tur daha atmak zorunda kaldım. Bu yüzden tempom biraz düştü.

“Mercedes’in yine sıralama turlarında motoru açacağını düşünüyorum, ama biz de onlara yakın olacağız. Son antremanlarda en iyi araç dengesini bulup, güzel bir sıralama turu geçirmeliyiz.

“Valtteri’nin önümü kestiği için ceza almasını istemiyordum. Zaten ilk yarışta da herkes benim için aynısını söyledi ve bunları duyduğum için mutlu oldum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.