Hamilton: Takımlar birbirine çok yakın

Dünkü antremanların ardından vites kutusu değiştirip 5 sıra grid cezası alan Hamilton yakın bir yarış beklediğini söyledi.

Hamilton: Takımlar birbirine çok yakın Formula1

Bahreyn’de ilk günü takım arkadaşı Bottas’ın gerisinde 4.sırada noktalayan İngiliz pilot, sonrasında vites kutusu değiştirdiği için 5 sıra grid cezası almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Bizim için normal bir Cuma günüydü. Öndeki üç takım da birbirine çok yakın ve her şey programa uygun şekilde gitti.

“Ne yazık ki vites kutusu değiştirmek zorunda kaldık ve bu da yarışta işlerin biraz daha zorlaşması anlamına geldi. Yine de hala her şey bitmiş değil ve elimizden geleni yapacağız.

“Lastikler de burada geçen senelerde hiç olmadığı kadar iyi hissettirdi ve ufalanma sorunu oldukça azdı. Burada gece yarışı yapmak gerçekten çok keyifli oluyor.

“Neler olacağını göreceğiz. Önce sıralama turlarında çok iyi bir iş yapıp, cezanın etkisini mümkün olabildiğince azaltmak istiyorum. Umarım Pazar günü de işler sorunsuz gider ve mümkün olan en iyi puanı alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.