Verstappen: Yarış temposunda çok iyiyiz

Max Verstappen, ilk antremanlarda yaşanan sorunlardan dolayı endişeli olmadıklarını ve yarış temposunda güçlü olduklarına inandığını söyledi.

Verstappen: Yarış temposunda çok iyiyiz Formula1

İlk seansın henüz başlarında zaman turu bile atamadan elektrik sorunu yaşayan Hollandalı pilot, bir daha piste çıkamamış ve önemli vakit kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Sabah seansında bir sorun yaşadık ve bu bize biraz zamana mal oldu. Böyle şeyler her zaman olabiliyor, o yüzden çok endişelenmemiz gerektiğini düşünmüyorum.

“Tabii ki bir buçuk saat kaybetmek hiç güzel olmadı, ama en azından sıralama turlarında veya yarışta olmadığı için de memnunuz.

“İkinci antremanlarda araçta çok iyi bir denge yakaladım ve özellikle yarış temposunda oldukça iyi hissettim. Aynı zamanda seans sonunda lastiklerdeki aşınmanın çok olmaması da bizim için güzel bir gelişme oldu.

“Yarışta strateji çok kritik bir rol oynayacaktır. Biraz da şansın yardımıyla burada çok güzel bir sonuç alabiliriz. Bugün özellikle tek turda kendimizi geliştirip, sıralama turlarında iyi bir yerde olmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.