Raikkonen: Cuma gününden çok şey öğrendik

Kimi Raikkonen, lider tamamladığı Cuma gününün ardından çok iyi hissettiklerini ve araçtan güzel geri bildirimler aldıklarını söyledi.

Raikkonen: Cuma gününden çok şey öğrendik Formula1

İki seansı da takım arkadaşı Vettel’in önünde tamamlayan Fin pilot, ikinci antremanların sonunda lastiğin tam oturtulmaması nedeniyle tur atamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Güzel bir günü geride bıraktık ve araçtan memnun olduğumu söylemeliyim. Diğer Cuma günlerinde olduğu gibi bunda da çok farklı ayarlar denedik ve mümkün olduğunca çok şey öğrendik.

“Pistin bazı belli bölümlerinde daha iyi bir iş yapmamız gerekiyor. Bunlar güzel bir turu bir araya getirmek için çok kritik noktalar ve bunu geliştirmeliyiz.

“Şu an bir gün geride kalmışken, en iyi araca sahip olduğumuzu söylemek doğru olmaz. Diğerlerinin nerede olduğunu en iyi sıralama turlarında görmüş olacağız.

“İkinci antremanların sonunda araçta bir titreşim hissettim ve takım da kenara çekmemiz söyledi. Lastik yerine tam oturmadığı için çıkmıştı ve seansa biraz erken veda ettim.

“Umarım bugün biraz daha gelişip sıralama turlarında güzel bir iş yapabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.