Alonso: Hafta sonu çok iyi başladı

Fernando Alonso Bahreyn Gp’sin hafta sonuna çok iyi başladıklarını ve şu an için endişe etmeleri gereken bir konu olmadığını söyledi.

Alonso: Hafta sonu çok iyi başladı Formula1

İki pilotla birden günü ilk 10’da tamamlayan McLaren’de İspanyol pilot, 1:31.282 ile en hızlı 9.derecenin sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Çok iyi bir Cuma gününü geride bıraktığımızı düşünüyorum.

“Hafta sonu bizim için çok iyi başladı ve hiçbir endişemiz yok. Getirdiğimiz yeni parçalardan iyi sonuçlar almayı başardık.

“Sıralama turlarında da iyi bir yerde olmak için her şeyi bir araya getirip kusursuz turu atmamız gerekiyor. Amacımız Q3’te yer almak, bunun için de Cuma günkü gibi bir performans sergilemeliyiz.

“Özellikle akşam seansında olabildiğince çok tur atıp aracı ve lastikleri anlamayı başardık. Elimizde çok sayıda veri var ve bunları değerlendirip, yarışa hazır hale gelmek istiyoruz.

“Hala araçta biraz daha fazlası var ve bu da bize güzel bir yarış geçirme konusunda ümit veriyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.