Son antremanlarda lider yine Raikkonen

Bahreyn Gp’si son antremanlarında ilk sıra Ferrari’den Kimi Raikkonen’in olurken, 2.sıradaki Verstappen ile arada yarım saniye olması dikkat çekti.

Son antremanlarda lider yine Raikkonen Formula1

1:29.868 ile en hızlı derecenin sahibi olan Fin pilotu Verstappen ve yaklaşık 0.6 saniye geriden Daniel Ricciardo izledi.

Mercedes’te 5 sıra grid cezası olan Lewis Hamilton 0.8 saniye daha kötü bir turla seansı 4.sırada noktalarken, onu Ferrari’de günün sorun yaşayan ismi Sebastian Vettel izledi. Alman pilotu telsizden motorla ilgili bir sorun olabileceğini söyledi.

Bottas dünün ardından gerilere düşüp 6.sırada kalırken, geri kalanların en iyisi ise Renault pilotları oldu. Hulkenberg takım arkadaşını geride bırakırken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler Gasly ve Alonso oldu.

Bir diğer Toro Rosso pilotu Brendon Hartley ise en hızlı 11.dereceyi elde ederek burada rekabetçi olabileceklerini gösterdi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.