Vettel: Her şeyi bir araya getirmeyi başardım

Sebastian Vettel, Q3’teki ilk hakkında hata yaptığını ve sonrasında temiz bir tur atıp pole pozisyonunun sahibi olduğunu söyledi.

Vettel: Her şeyi bir araya getirmeyi başardım Formula1

Kariyerindeki 51.pole pozisyonunu elde eden Alman pilotun yarınki yarışta yanında takım arkadaşı Kimi Raikkonen olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Çok yoğun bir sıralama turuydu. İlk turumun son bölümünde çizgiyi geçtiğimde çok mutlu değildim, ama ikinci turda çok temiz bir iş yaptım.

“Son virajda kerbden uzak durmam gerektiğini biliyordum ve başardım. Sonra diğerlerinin ttığı turları beklemeye başladım. Neyse ki kimse benden daha iyi bir tur atamadı ve ilk sırada yer almayı başardım.

“Araç yapmak istediğimiz şeylere cevap verdi ve savaşmak zorunda kalmadık. İyi bir denge vardı, Avustralya’da bu konuda biraz sıkıntı çekmiştik.

“Dün ve bugün çok iyi şekilde geliştik. Şu an da çok iyi hissediyorum. Yarın farklı bir hikaye olacak. Önümüzde çok uzun bir yarış var ve lastikler burada belirleyici olabilir. Gerçekten çok mutluyum. Sabah bazı problemlerimiz vardı, ama onları hallettik ve şimdi yarışı bekleyeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.