Bottas: Bugün Ferrariler daha hızlıydı

Valtteri Bottas, kırmızıların sıralama turlarında daha iyi bir iş yaptığını, yarınki yarışta onlara daha yakın olmayı beklediklerini söyledi.

Bottas: Bugün Ferrariler daha hızlıydı Formula1

Vettel’in 0.166 saniye gerisinde 3.sıranın sahibi olan Fin pilot, attığı son turda Lewis Hamilton’ı geride bırakmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“İyi bir tur attım, özellikle 3.bölümde her şeyi bir araya getirip güzel bir tur atmak çok önemliydi ve bunu başardım.

“Bugün kırmızılar daha hızlıydı ve bundan çok mutlu olamayız. Yine de yarınki yarışın 3 takım arasındaki oldukça sıkı bir mücadeleye sahne olacağını düşünüyorum.

“Hamilton ile Verstappen de gerilerden gelip mücadeleye dahil olabilirler. Açıkçası dereceler arasında çok küçük farkların olduğunu biliyoruz ve çok keyifli bir yarış olacaktır.

“Neler olacağını göreceğiz. Amacımız mümkün olduğunca çok puan almak ve burada rekabetçi olabilecek bir aracımız var. Umarım sorunsuz bir gün olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.