Sainz: Araçta çok rahat değildim

Carlos Sainz, Bahreyn Gp’si sıralama turlarında araç içinde kendisini çok rahat hissetmediğini ve istediği yerde olmadığını söyledi.

Sainz: Araçta çok rahat değildim Formula1

Buna rağmen Q3’e kalmayı başaran ve 10.sırada yer alan İspanyol pilot, 5.çizgiyi grid cezası bulunan Lewis Hamilton ile paylaşacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Bütün hafta sonu boyunca aracın dengesini bulmaya çalıştık. Açıkçası iyi bir iş yapabildiğimizi düşünmüyorum, çünkü araç içinde hiç rahat değildim.

“Kusursuz turu bir araya getirmek çok zordu. Bütün sıralama turları boyunca araçla savaşmak zorundaydım ve en azından Q3’e kaldığım için mutluyum.

“Yine de yarış temposunda iyi olduğumuzu düşünüyorum ve bundan dolayı mutluyum. Yarışta elimize çok sayıda şans geçecektir ve bunları iyi şekilde değerlendirirsek güzel puanlar alabilirim.

“Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Umarım sorunsuz bir yarış olur ve hızımı gösterebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.