Gasly: Kusursuz bir tura ihtiyacım olduğunu biliyordum

Bahreyn Gp’si sıralama turlarında harika bir iş yapan ve kariyerinin en iyi derecesini elde eden Pierre Gasly, Q3’e kalmak için gereken kusursuz turu attığını söyledi.

Gasly: Kusursuz bir tura ihtiyacım olduğunu biliyordum Formula1

Sıralama turlarında en hızlı 6.dereceyi elde eden Fransız pilot, Lewis Hamilton’ın 5 sıra grid cezası almasıyla birlikte yarışa 5.sıradan başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Formula 1’deki en iyi sıralama turumdu. Kesinlikle harika bir gündü. Takım çok iyi çalışıp bize muhteşem bir araç vermeyi başardı.

“Araçta kendimi çok iyi hissediyordum. İlk antremanların başından bu yana rekabetçi olabileceğimize inanıyorduk ve Q3’te gelen mega turla birlikte çok iyi bir başarı elde ettik.

“Her şeyi bir araya getirirsem Q3’e kalacağımdan emindim. Bunu yaptıktan sonra son bölümde biraz daha rahattım ve elimden geleni yapmaya çalıştım.

“İkinci antremanlarda yarış tempomuzun da iyi olduğunu gördük ve bu yüzden yarış için oldukça heyecanlıyım.

“Tabii ki arkadan Lewis ve Max çok hızlı şekilde yükseleceklerdir, ama en azından Renault ve Haas ile rekabet etmeyi bekliyoruz. Umarım güzel bir gün olur ve buradan iyi puanlarla ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.