Alonso: Beklediğimizden çok daha kötü bir gündü

Fernando Alonso, Bahreyn Gp’si sıralama turlarında beklediklerinden daha kötü bir sonuç aldıklarını söyledi.

Alonso: Beklediğimizden çok daha kötü bir gündü Formula1

Sıralama turlarında Q2’den öteye gidemeyen McLaren’de İspanyol pilot 13.olurken, takım arkadaşı Vandoorne ise onu bir sıra geriden takip etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Bizim için çok kötü bir gündü. Sıralama turlarındaki performansımız beklentilerimizin çok altında kaldı.

“Antremanlarda iyi görünüyorduk, ama sıralama turları başladıktan sonra tempomuzu kaybettik. Özellikle Q1 hiç kolay değildi.

“Lastiklerden tek turda istediğimiz performansı alamıyoruz, bu çok büyük bir sorun ve bunun nedenlerini bir an önce bulup çözmemiz gerekiyor.

“Avustralya’da da Q3’e kalamamamıza rağmen güzel puanlar almayı başarmıştık. Burada da aynısı deneyeceğiz. Özellikle arka lastikleri korumayı başarabilirsek yarışta bir avantaj elde edebiliriz.

“Yarış istediğimiz lastikle başlayacak olmak bize stratejik anlamda fırsat sağlayabilir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.