Horner çok heyecanlı bir yarış bekliyor

Red Bull patronu Christian Horner, Ricciardo’nun pole turunda sadece 0.4 saniye geride kalmasının güzel olduğunu, ama Verstappen için de üzüldüklerini söyledi.

Horner çok heyecanlı bir yarış bekliyor Formula1

Sıralama turlarında 5.olan Ricciardo yarışa Hamilton’ın cezasından dolayı 4.sıradan başlarken, Verstappen ise 15.sırada start alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında öndeki 5 aracın 0.4 saniye içinde olduğunu görmek gayet güzeldi. Açıkçası çok yakın bir yarış olmasını bekliyorum.

“Daniel araçtan mümkün olan her şeyi çıkardı ve iyi bir derece elde etti. Lewis’in cezası ile 4.sıradan başlayacak, iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum.

“Max motor ayarları ile ilgili veri toplamak için tekrar tur attığı sırada aracın arkasını kaybetti ve bunun nedenini inceleyeceğiz. İyi bir iş yapabilecekken bunun olması hayal kırıklığı yarattı.

“15.sıradan yükselmek için bir şansı olabilir. Bahreyn’de geçişe elverişli bir yer ve güzel bir strateji ile iyi puanlar alabilir. Neler olacağını göreceğiz. Heyecanlı bir yarış olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.