Muhteşem yarışta zafer Vettel’in

Sebastian Vettel, özellikle son turların büyük bir heyecana sahne olduğu yarışta Bottas’ı arkasında tutmayı başardı ve sezona 2’de 2 ile başlamış oldu.

Muhteşem yarışta zafer Vettel’in Formula1

Güzel bir startla yerini koruyan Alman pilot, Bottas’ın DRS alanına girmesine rağmen kendisini geçmesine izin vermezken, bitmiş lastiklerle damalı bayrağı ilk sırada geçmeyi başardı.

Yarışa 9.sıradan başlayan Lewis Hamilton öndekilerin de kalmasıyla birlikte rahat şekilde yükselirken, kendisini podyumun son basamağına atmayı başardı.

Hafta sonunun en başarılı isimlerinden olan Toro Rosso pilotu Pierre Gasly, kusursuz götürdüğü yarışta damalı bayrağı 4.sırada geçerken, takımına çok değerli 12 puanı da getirmiş oldu.

Haas ile Magnussen rakiplerine göre farklı bir strateji ile yarışı 5.sırada noktalarken, onu Renault’dan Nico Hulkenberg izledi.

Sıralama turlarında beklentilerin çok altında kalan McLaren pilotlarından Fernando Alonso, 13.sırada başladığı yarışta iyi bir yükselişle 7.sıraya kadar çıkarken, 14.sıradan başlayan takım arkadaşı Stoffel Vandoorne ise damalı bayrağı 8.sırada geçti.

Sauber pilotu Marcus Ericsson tek pit stratejisiyle 9.olup Alfa Romeo Sauber’e sezonun ilk puanlarını getirirken, günün son puanı Esteban Ocon’a gitti.

Pitte sorun yaşayan Kimi Raikkonen mekanikerlerden birinin ayağını ezdikten sonra yarışa devam edemedi. Red Bull pilotları ise kazanmak için savaşmayı beklerken, henüz iki turda gelen problemlerle birlikte Ricciardo ve Verstappen ile yarışa veda etmek zorunda kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.