Vettel: Çok zor bir zaferdi

Sebastian Vettel, Bahreyn Gp’sini kazandığı için çok mutlu olduğunu, ama özellikle sonlarda Bottas’ın baskısı altında olmanın kendisini çok zorladığını söyledi.

Vettel: Çok zor bir zaferdi Formula1

Yarışa poleden başlayan ve güzel bir startla yerini koruyan Alman pilot, son turlarda Bottas’ın DRS kullanacak kadar yakın olmasını engelleyememesine rağmen damalı bayrağı ilk sırada geçip, sezona 50 puanla giriş yapmayı başardı.

“Son 10 tur kala aracı kontrol edemiyordum. Tabii ki tempoyu kontrol etmeye çalışıyordum otomobilin içinde bu tempoda beni yakalayacak diye düşünüyordum.

“Elimden geleni yaptım. İki Mercedes de bugün çok iyiydiler ve sonlara doğru Bottas’ın bana yetişmesine engel olamıyordum.

“Özellikle orta hamurda daha hızlıydılar. Aslında stratejimizde bir kez daha pite girmek vardı, ama bu olmadı.

“Lastikleri son ana kadar korumaya çalıştım ve gerçekten damalı bayrağı geçtiğimde hiçbir şey kalmamıştı. Bu yüzden çok mutluyum, pite gelsem 3.olacağımı biliyordum ve zorlamam gerekiyordu. Ben de elimden geleni yaptım.

“Bugün bir mekanikerimizin pitte sakatlandığını duydum ve onun için de çok üzgünüm. Kendisine en iyi şekilde bakıldığına eminim. Umarım en kısa zamanda düzelir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.