Bottas: Hayal kırıklığı yaşıyorum

Valtteri Bottas, son turlarında DRS ile atak yapacak kadar yaklaştığı Vettel’in geride kaldığı için hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Bottas: Hayal kırıklığı yaşıyorum Formula1

Yarışa 3.sıradan başlayan Fin pilot, güzel bir start ile Raikkonen’i geçtikten sonra vatandaşıyla arasına güvenli bir fark koyarken, son bölümde orta hamurla Vettel’den daha hızlı olsa da yarışı kazandıracak atağı yapamadı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Sert lastikte olduğum için sonlarda bir sorun yaşayacaklarını ve şansım olacağını biliyordum.

“Her virajda kusursuz olmaya çalıştım, ama yetmedi. Sebastian da bitmiş lastikleriyle çok zorluyordu ve hata da yapmayınca benim işimi çok zorlaştırmış oldu.

“Bu kadar küçük bir farkla 2.olmak büyük bir hayal kırıklığı yaşattı, ama artık sonucu değiştiremeyiz. Bir diğer yarışta onu geçmeye çalışacağız. Bugün sert hamurla gayet iyi bir tempomuz vardı ve bu da bize diğer yarışlar için ümit veriyor.

“Son turlarda Sebastian’ın arka kanadından başka bir şey görmüyordum ve bir atak şansım olacağını biliyordum. Bunu da yakaladım, ama ne yazık ki çok gerçekçi bir atak olmadı ve 2.sırada kaldım. “

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.